Kim ?

Abdullah Çetinkaya kimdir diye bir soru sorsanız bana aslına bakarsanız çokta birşey değil ne okulunu okumuş bu işin nede doğru düzgün eğitimi almış birisi. İlkokul mezunu adıyamanlı anadolu insanı diye biliriz. Abdullah küçük yaşlarda (10-11) bilgisayar ile tanışır, bu sihirli kutu ile zaman geçirmek için okuldan sürekli kaçar ve internet cafeye gider. Bazen annesine yakalandığıda olur 🙂 İnternet cafe’de oyun oynamak yerine nasıl bozulur, nasıl bununla iş yapılır araştırır kurcalar. ” Deep Freeze ” yüklü makinelerin dosyalarını silip resetlediğinde dosyaların silinmediğini gördüğü zaman aslında devrelerin yandığı gün diyebiliriz.

dedikya doğru düzgün eğitim almadık diye sadece youtube videoları forumlar blogları takip ederek birşeyler öğrenip kendini geliştiren birisi. Askerden geldikten sonra bu işten para kazanıp hayatını idame ettirmek isteyen abdullah ismekte 2 kursa giderken aynı zamanda bir ajans’da sadece tarama yaparak para kazanmaya başlamıştı.

sonra mı ne oldu?

Hayatında gördüğü ve görebileceği en güzel insanla tanıştı ve evlendi. Şimdilerde geceleri ücretsiz ninni hizmeti veren bir baba (:

github : https://github.com/life/

İletişim : mail@abdullahcetinkaya.com.tr