Kategoriler
Blog

Pi-Hole Reklam Engelleme

Modemin USB’sinden aldığım enerji ile Pi Zero 2 W çalıştırdım içinede pi-hole kurdum 7 Milyona yakın bulduğum bütün reklam engelleme arşivlerini ekledim.

Kategoriler
Blog

Docker Komutları

Docker’ı temel düzeyde kullanmak için aşağıdaki komutları bilmek yararlı olacaktır. İşte Docker’da sık kullanılan temel komutlar:

Kategoriler
Blog

NextDNS

nextdns.io ile kendi evinize veya ofisinize özel dns kurabilirsiniz. domain uzantısı bazında engelleme, domain bazında engelleme, kategorisel olarak engelleme yapabilirsiniz. Ücretsiz haliyle 300.000 sorguya izin veriyor üstü için aylık 50 tl gibi bir ücrete kullanabilirsiniz. nextdns.io

Kategoriler
Blog

Deprem Kader mi

Kahramanmaraş depremi sonrasında herkesin sorduğu ve cevabını aradığı soruyu takip ettiğim Risaleinur kitaplarını tanıtan uğur abimin dersini sizlerle paylaşıyorum.

Kategoriler
Blog

Deprem

Merhaba,
Deprem öncesi ve sonrasi için bulduğum videoları fikir vermesi ve daha sonra kendim içinde tekrar etmek için listeliyorum.

Kategoriler
Blog

#BaşımızınTacıKuran

İslam düşmanı Danimarkalı siyasetçi Rasmus Paludan, İsveç polisinin koruması altında Türk Büyükelçiliği önünde Kur’an-ı Kerim’i yakmasını protesto etmek için bende ordaydım!

Kategoriler
Blog

Youtube Kanalım :)

Merhaba,
Uzun zamandır oynadığım Rainbow oyununun sevdiğim sahnelerini youtube’a atmaya başladım 🙂 Rainbow oynuyorsanız beraber oynayabiliriz.

Kategoriler
Blog

AdGuard Home ile Reklam ve Site Engelleme

Merhaba, DNS ile reklam ve diğer zararlı sitelerin engellemeye dayalı mantık ile çalışan AdGuard Home uygulamasını 10 gündür kullanıyorum default ayarları ile birlikte şuana kadar güzel gidiyor. Kendi icerisindeki listelerin hepsini aktif ettim. USOM yayınladığı zararlı yazılım yayan sıkıntılı siteleride engellemeye dahil edip biraz daha güclendiriyorum korumamı veya öyle sanıyorum 🙂 10 Günlük Kullanıma Göre; […]

Kategoriler
Blog

wwebjs.dev

Merhaba, whatsapp üzerinden toplu işlemleri spama düşmeden yapabilmek ve otomatik olabilecek işlemleri yapmak için bir hizmet ve metod ararken bulduğum wwebjs.dev kullanmaya ve denemeye karar verdim. Kullandığım haliyle daha sonra nasıldı diye aramamak için gelecekteki ben için bu yazıyı yazıyorum