Kategoriler
Blog

Böbrek Taşı ve Tedavi Modelim

Merhaba,

Zamandan sonra en değerli şeylerden birisi olan sağlık hakkında ben sürekli erteleyen sonra ilgilenirim modelini benimsemiştim. Böbrekteki taş aslında 1cm bile olmayan ki bu benim taşımın ölcüsü daha büyükleri olduğunu duydum. Bu taş ne öldürüyor ne iyi ediyor sürekli bir ağrı sürekli bir sancı modelini benimsemiş bir hastalık kendileri.

Böbrek Taşı

Hastalık aslında böbreklerde oluşan taş’ın hareket etmesi veya böbrekteki çalışmayı engellemesi ile fark ediliyor. Tedavisi öyle bildiğimiz yöntemlerle yok malesef ilaç içeyim iyileşeyim modeli bu hastalıkta işe yaramıyor. İlaçlar sizin ağrılarınızı hafifletebilir sadece.

Tedavisi

Böbrek Taşı bol su ve çeşitli bitkisel çay ve içicekler ile düşürmediğinizi varsayıyorum o zaman geriye kırdırmak ve ameliyat ile almak kalıyor. Ameliyat dediğim şey öyle büyük bir operasyon değil ufak bir delik acıp ordan teknolojik aletler ile girip taşı alıp çıkmak bütün olay.

Doktorum şuanda bol bol su ve hareket ederek düşürebilirsin dedi bende şuan uyguladığım tedavı modeli bu. Bazen söylemekte fayda var direk olarak su içeyim düşsün gibi bir hata yapmayın. Doktorunuz size bu konuda bir arıza bir sorun yok dedikten sonra bunu yapın. Böbrek taşınız büyük ise böbrek çıkışındaki damarlarda tıkamaya sebeb verirse sizde ağrı kesici aldığınız için bir zamana kadar ağrıları hissetmeyip böbreğinize zarar verebilirsiniz.

Tedavi Modelim

Bu taş’da düşdüğünde 4’cü kes böbrek taşı düşürmüş olucam. Benim taşlar inatcı olmadıkları için sanırım genelde ağrı kesici ile bol bol su ve hareket, hopla, zipla ile düşürdüm. Yine söylemiş olayım doktor kontrolunde yaptım bunları.